Cannisterapie ve školce

04.11.2013 13:33

Cannisterapie - léčba lidské duše psí láskou

Poslední říjnovou středu jsme měli úžasnou příležitost pozvat na náš školní dvorek paní Dominiku Najvert z organizace Podané ruce, která podporuje integraci handicapovaných lidí do společnosti poskytováním služeb osobní asistence a canisterapie. Paní Najvert nepřišla sama. Doprovázel ji pes Ozzy, velmi milý labrador pomáhající dětem i dospělým s handicapem, ale i jen proto, aby dělal dětem radost.

Děti měly možnost házet Ozzymu tenisový míček, kdy pejsek vesele aportoval, občas si hrál a občas dělal jako by už míček nechtěl vrátit. Také nám ukázal, jak dokáže být poslušný a slyší na povely. Prolézání tunelem bylo oříškem hlavně pro děti, protože Ozzy byl vždy rychlejší a vytlačoval děti z tunelu čumákem. Po dobře odvedené práci se dostavila kýžená odměna. Děti stojící v řadě vedle sebe nabízeli pejskovi pamlsek v podobě piškotu, za který byly odměněny olíznutím prstíků. Nakonec nechal Ozzy všechny děti pořádně proběhnout. Nevím, kdo byl víc utahaný.

Moc bych chtěla poděkovat nadaci Podané ruce za jejich úžasnou práci a pomoc pro druhé. Děkujeme paní Najvert, za čas, který s námi strávila a za ochotu ukázat nám, že pejsků se bát nemusíme, protože pes je přece nejlepší přítel člověka.

Za MŠW vedoucí učitelka Olga Rašíková

Zpět