Cesta do světa fantazie

12.03.2018 14:30

V úterý 6. března v KMO v pobočce ve Výškovicích proběhla slavnostní vernisáž výstavy výtvarných dílek žáků naší waldorfské školy. Výstavu slavnostně zahájili svou hrou flétny deváťáci, pod vedením p. uč. Šmídové jsme vyslechli známé filmové melodie. Po malém občerstvení mohli návštěvníci obdivovat nejen krásné výkresy, ale i nově zrekonstruovanou budovu knihovny s dokonalým zázemím nejen knižním, ale i zázemím informačních technologií. Co uvidíte, když se rozhodnete výstavu navštívit? Průřez typickými ukázkami výtvarných technik a námětů waldorfského typu škol. Jedná se především o techniku akvarelu - mokrý do mokrého, mokrý do suchého, vrstvení, vymývání - která provází děti prakticky denně celý nižší stupeň. Dále malování forem, jež jsou jedinečným kresebným formátem napříč všemi ročníky. Kresby a malby s prvky technického kreslení u starších žáků. Náměty prací jsou tematicky rozděleny podle věku dětí a ročníku - v první třídě jsou to především pohádkové náměty, dále bajky, ve třetí třídě starozákonní témata, později evropské mýty a legendy, doba starověkého Řecka a Říma, u nejstarších dětí - zámořské plavby a objevy, vynálezy, technika a člověk. Samozřejmě doplněné o náměty z říše rostlin a živočichů podle epoch, které děti zrovna probírají. Všem návštěvníkům přejeme příjemný estetický zážitek a načerpání energie a inspirace z našich malých výtvarných dílek!!!

 

Mgr. Jitka Kulhánková                      

Zpět