Halloween ve školce

04.11.2013 15:07

Halloween je anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října den před Svátkem všech svatých a Dušičkami. Děti se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem. Svátek se slaví většinou v anglicky mluvících zemích. Tradičními znaky Halloweenu jsou vyřezané dýně se svíčkou uvnitř, dále čarodějky, duchové, černé kočky, košťata, oheň, příšery, kostlivci atd. Typickými barvami jsou černá a oranžová.

V České republice nejde o tradiční svátek. Některé domácnosti si před dům symbolicky dávají vyřezávané dýně, ale ani tyto domácnosti nejsou připravené na koledy a do Halloweenu se tím pádem nezapojují.

Naše školka měla tu možnost prožít si takový svátek a ráda se zapojila při vyřezávání dýně, pochodu maškar, výrobě čarodějnických klobouků a strašidelných škrabošek, při hraní veselých dovádivých her a spoustě dobrot, které připravily maminky. Prožili jsme společně moc hezký pátek a moc se těšíme, že si slavnost za rok určitě zopakujeme.

Za MŠW Olga Rašíková vedoucí učitelka

Zpět