House dance na waldorfu

16.09.2017 15:33

Začátek školního roku 2017/2018 na Waldorfské základní škole a mateřské škole Ostrava v městské části Přívoz byl trošku netradiční. Již od druhého školního dne se děti této základní školy napříč všemi ročníky, kromě prvňáčků, seznamovaly s tanečním stylem House dance. Sedm školních dnů v rytmické části epochového vyučování děti poctivě a neúnavně pronikaly do  tanečních prvků a kreací tohoto stylu tance. Mnozí z nich také o víkendu nenechali svá těla zahálet a užívaly dny v pohybu. Vyvrcholením a radostí pro děti byla možnost své dovednosti uplatnit dne 13. září před televizními kamerami České televize Ostrava, kdy se podílely na natáčení jednoho z dílů pořadu Rytmix. Spolu s tanečníky Míšou, Kubou a Patrickem se naplno pustily do tance za doprovodu moderního stylu bahamské hudby označované jako junkanoo. Atmosféra při natáčení byla plná pohybu, a přitom velmi uvolněná a radostná. Přinesla všem neopakovatelné zážitky a atmosféru.

Zapsala Mgr. Jana Kornutová

Zpět