Jarní slavnost 2013

21.05.2013 14:43

Je krásné slunečné pozdní odpoledne a já společně s mnoha dalšími rodiči, prarodiči, přáteli, učiteli a dětmi opouštím sál Korunky v Mariánských Horách. Za mnou i přede mnou zaznívají úryvky z písniček i scének právě prožité Jarní slavnosti naší waldorfské školy. Kolikrát už se zopakovalo to trémou napjaté očekávání našich nejmladších při jejich zcela prvním vstupu na jeviště či zdánlivě sebejistá produkce těch starších. Po kolikáté už naši žáci a učitelé přinesli radost svým blízkým i sobě z pečlivě připravených vystoupení... A právě takovéto chvíle alespoň mne osobně pokaždé naplní nejen pozitivní a krásnou náladou, ale také určitou pýchou na to, co každý z nás a hlavně společně dokážeme.

Jsem pyšná na svého prvňáčka, který překonal trému a předvedl, co se za rok naučil, jsem pyšná na to, že po mnoha letech má naše škola opět školní orchestr, který předvedl úctyhodný výkon, jsem pyšná na žáky, kteří, byť občas „zlobí“, dokáží vymyslet překvapení svému třídnímu učiteli, jsem pyšná na to, že jsem součástí kolektivu úžasných lidí, kteří napínají všechny své síly pro „naši“ školu, pro „naše“ děti.

A věřte mi, tohle není „zlá“ pýcha, je to pocit, který mi dodává sílu do těch dní, které nejsou tak pozitivní, do chvil, kdy žáci zlobí a rodiče mohou být nespokojení, do chvil beznadějí nad děním, které nedokážeme ani s pomocí našich nejlepších předsevzetí ovlivnit.

Nemějte mi to za zlé a buďte se mnou pyšní na všechny výše zmiňované, které jsem tentokrát záměrně nejmenovala, abych snad na někoho nezapomněla. Neste si v sobě kus té radosti, aby nás provázela do budoucna. Já vám za ni děkuji!

Martina Lubojacká

Více fotografií najdete ve fotogalerii.

Zpět