Martin opravdu přijel!

15.11.2012 13:54

Na pátek 9. listopadu se celá škola připravovala už několik dní dopředu. Ve třídách se nacvičovaly písničky, děti si zdobily a lepily lampióny a tátové na tyčkách dělali zářezy na jejich pověšení. Nakonec jsme se v ono podzimní odpoledne všichni sešli, abychom si připomněli, že je dobré rozdělit se o svůj plášť s potřebnými tak jako to udělal svatý Martin a na svou cestu jsme si pěkně posvítili.

Po krátkých vystoupeních ve třídách se před školou zažehla světýlka a opravdický lampionový průvod se vydal kupředu vedený těmi nejmenšími - prváky. Po jedenáctiminutovém 797 metrů dlouhém vyčerpávajícím pochodu jsme dorazili na kopeček za školou. Tam nás už čekali starší žáci, kteří pod vedením paní učitelky Pospíšilové zahráli a zazpívali svatomartinské hity jako třeba "Bude zima, bude mráz". Oslavy se zúčastnily i páťáci z waldorfské školy v Praze a bylo hezké slyšet, jak se nesměle přidávali.

Idylku přerušil výkřik: "Paní učitelko, to je podvod! Martin přijel na černém koni!" Nějaké dítě si okamžitě postěžovalo, že vánoce budou letos nejspíš na blátě. Chvíli jsem se obával co tomu řeknou pražáci, ale pak mi došlo, že jsme přece v černé Ostravě, no. Milovníci koní (hrubým odhadem 99,78% dětí) si i přesto přišli na své. Svatý Martin nás pak zavedl zpátky před školu, kde jsme sfoukli svíčky, vypli blikající cyklistická světýlka a slíbili si, že si to zase za rok zopakujeme.

Zapsal: Jiří Kovalský

Zpět