Mezinárodní waldorfská zahrada

03.05.2013 13:25

Waldorfská škola Hámor v Maďarsku dostala nápad vytvořit mezinárodní květinovou zahradu, na níž by se podílely waldorfské školy různých zemí a kontinentů. Každá škola má reprezentovat svou zemi nebo kraj květinou, která je pro ni typická nebo oblíbená.

Naše škola se rozhodla pro zaslání cibulky kopretiny zvané Česká píseň. Jelikož i my pracujeme na projektu vytvoření malého arboreta, požádali jsme maďarskou školu o podobnou službu. Těšíme se proto, že v naší zahrádce vyroste kromě jiných také kytička z jižního Maďarska.

 

Leucanthemum

Kopretina „česká píseň“ není velmi náročná. Dokáže tolerovat plné slunce, běžnou zahradní půdu, nesnáší přemokření. Má méně lístků a je větší než heřmánek nebo chudobička. Bílá kopretina je známá jako orákulum lásky. Květ, který Markétka v Goethově Faustu otrhává, tázajíc se kvítků, miluje mne, nemiluje mne, je naší kopretinou.

Zpět