Michaelská slavnost ve waldorfské školce

10.10.2013 18:32

Podzim kreslí do krajiny krásné barvy, dlouhé stíny... S touto podzimní básní, která opisuje výdech přírody, jež pomalu uvadá, se do našich srdcí i myslí dostal udatný Michael a pomohl každému jednomu z nás poprat se s drakem, objevit v sobě sílu bojovat se zlem a zažít pocit vítězství. Děti z naší školky si to prožily na Michaelské slavnosti, která se konala v pátek 27. září 2013. Nemohly se dočkat, až rodiče uvidí představení, které jsme společně nacvičili. Představení se, dle reakcí rodičů, líbilo. Bylo bezprostřední a prožitek z něj se dětem „zaryl“ pod kůži. O tom svědčí i to, že si písničky a říkanky neustále samy s radostí opakovaly.

Součástí michaelských oslav byl i boj s drakem v jeskyni na dvoře školy, který děti podstoupily dopoledne. Drak byl na hlavu poražen, snad i díky anděla strážného, který děti doprovázel. Za svou udatnost si vysloužily sladké jablíčko.

Zdraví učitelky mateřské školky

Zpět