Škola slaví 20 let

07.09.2011 15:28

Milí rodiče a přátelé naší školy, vítejte v novém školním roce 2011 – 2012, který se ponese ve slavnostním duchu.

Ostravská Waldorfská škola slaví letos 20 let své existence.

Za tuto dobu dokázala rodičům svých žáků, odborné i laické veřejnosti opodstatněnost waldorfské pedagogiky, nabízející komplexní rozvoj osobnosti dětí.

Skoro každý měsíc se  mohou vaše děti i vy těšit na zajímavé akce spojené s tímto kulatým jubileem.

1. září

1. září naše škola vstoupila do slavnostního roku. Je to už 20 let, co se v Ostravě začalo vyučovat waldorfskou pedagogikou.

Sváteční byl hned první den jubilejního roku. Po osmé hodině ráno se začali na dvorku scházet rodiče, učitelé a děti ze všech ročníků. Společně přivítali přicházející prvňáčky písničkou „Přátelství „. Když kánon skončil, paní ředitelka všechny uvítala po prázdninách ve škole, představila třídy a členy pedagogického sboru. Na závěr celý učitelský sbor všem zazpíval píseň Ipharadisi.

6. září

V úterý 6. září proběhla na škole vernisáž, na níž zahrál flétnový soubor pod vedením Mgr. Hanky Freywaldové. Příchozí rodiče si mohli prohlédnout výtvory dětí od 1. do 9. třídy, nově vybavené učebny s interaktivními tabulemi a třídy svých dětí, kam se později odebrali na třídní schůzky.

Měditepectví

Poslední týden v září, tedy od 26.9. do 30.9., do naší školy zavítá vzácná návštěva - pan Jiří Moravec z Příbrami, který se věnuje měditepectví. Celý týden bude pracovat s dětmi i učiteli a učit nás měditepeckému umění. Věříme, že pro všechny zúčastněné to bude velice přínosné. Koncem týdne zveme rodiče ke shlédnutí měděných výrobků.

Zpět