Od Martina po Tři krále

04.03.2011 17:48

Zima pro nás nezačala přípravou na zimní spánek, ale setkáváním se. Žáci i učitelé přivítali svatého Martina písněmi a odpoledne se vydali se svými lampiony do blízkého „indiánského městečka“. Žáci druhého stupně vyzdobili celý prostor velkými lampiony a uvítali přicházející průvod hudbou. Všichni si společně znovu zazpívali a pak přišlo to největší překvapení: Přijel Martin v plné zbroji na bílém koni! S tímto nám pomohli rodiče, kteří požádali o pomoc městskou policii.
Pravidelně pořádáme Dny otevřených dveří o prvním adventním víkendu. I letos 27.11. přišli rodiče i veřejnost nahlédnout do výuky a v sobotu si s námi návštěvníci  mohli vyrobit adventní věnce, zvonek z pediku, vánočních ozdoby z přírodních materiálů nebo svíčky. Také si mohli zakoupit drobné dárky na vánočním bazaru. Celá akce dýchala sváteční atmosférou, ke které přispěl i bohatě zásobený bufet.
Naše škola se podílela na organizaci adventní spirály na Masarykově náměstí, kterou pořádalo Občanské sdružení AMŠ Alternativa, Ostrava Mariánské Hory ve spolupráci s Ostravským muzeem. Tato akce se pro veřejnost konala 1.12.2009 před Ostravským muzeem.
 
Nejstarší žáci si prošli těžkou zkouškou při prezentaci ročníkových prací na počátku prosince. Před spolužáky, rodiči a hosty představili to, co je nejvíce zajímá. Každý žák si vybral své téma na konci 8. třídy, písemně ho zpracoval a dnes můžeme říci, že i úspěšně obhájil.
V pátek 18.12. 2009 jsme se vánočně naladili na Vánoční slavnosti, prostřednictvím divadelních představení a písní, které zazpívali nejen žáci naší školy, ale také studenti SOŠ waldorfské a nově vzniklý sbor rodičů, který zve případné zájemce do svých řad.
V novém roce nebudeme zahálet a zveme vás na výstavu prací žáků, která se koná v prostorách Knihovny města Ostravy v měsíci lednu. Vernisáž této výstavy proběhne 6.1.2010 v 17°° hodin v prostorách knihovny s krátkým kulturním programem.
Srdečně zveme nové prvňáčky a jejich rodiče k zápisu 15.1.2010, 16°°-17°° (první část).

Zpět