Olympijské hry waldorfských škol 2011

19.04.2011 14:03

20. - 21. května 2011 Ostrava

Každoročně jsou pořádány letní olympijské hry 5. tříd waldorfských škol podle tradičních řeckých zvyklostí.  Každý rok hostí olympioniky jiná waldorfská škola a koloběh se opakuje. Své pořadatelství z roku 2002 si letos zopakuje naše škola za výrazné pomoci Waldorfského sdružení Ostrava (WSO), tedy vás rodičů.  Olympiády se zúčastní okolo 250 žáků 5. tříd z 12 waldorfských škol společně se svými učiteli i rodiči. Celkem bude aktivně zapojeno 450 - 500 lidí. Je to velká slavnostní událost pro nás všechny. Jako organizátoři si přejeme, aby si účastníci odvezli především nezapomenutelné zážitky a hezkou vzpomínku na naši školu a Ostravu. Akce je přístupná veřejnosti.

Průběh olympiády v Ostravě

Pátek 20. května: Slavnostní zahájení v kině Vesmír
První den v odpoledních hodinách se setkají všichni účastníci v prostorách školy, kde budou ubytováni a pohoštěni „tradičními řeckými“ pokrmy. Poté odchází slavnostní průvod sportovců, rozhodčích a organizátorů v chitónech (kostýmech) za doprovodu diváků na místo slavnostního zahájení. Zde jsou vyvěšeny vlajky jednotlivých škol, zpívá se olympijská hymna, každá škola se prezentuje částí z antické hry o Odysseovi.

Sobota 21. května: Hřiště ZŠ Gen. Píky
Druhý den ráno proběhne slavnostní zapálení olympijského ohně, zpívá se olympijská hymna, skládá se slib sportovců a rozhodčích. Žáci jsou rozděleni dle schopností a dovedností, nesoupeří tak proti sobě jednotlivé školy, ale pouze jednotlivé týmy - resp. antické státy, a to v disciplínách - skok, běh, hod, zápas, maraton, štafeta, rétorika. Celodenní sportovní klání je ukončeno slavnostním ceremoniálem, na kterém jsou vyhlášeny výsledky a oceněny jednotlivé městské státy i disciplíny. Společně se zpívá olympijská hymna, je uhašen olympijský oheň. Každý účastník olympiády obdrží účastnický list, popř. památeční medaili.

Podrobnější informace k OH jsou k dispozici zde.
Informace pro účastníky (děti 5. tříd WŠ) získáte u p. učitele Martina Drobíka (martin.drobik@post.cz) .
 
Možnosti spolupráce pro rodiče a přátele školy
Přípravy na olympijské hry jsou již v plném proudu, v užším organizačním týmu je celkem 7 osob z řad učitelů a rodičů (členů WSO). Nejnáročnější část celé organizace bude samozřejmě ve dnech konání olympiády, kdy bude zapojeno více než 50 spolupracujících osob.
Pokud byste se chtěli aktivně zapojit ve dnech 20. a 21. května přímo v místě konání akce, kontaktujte, prosím, garanta olympijských her - paní Ivanu Martákovou (ivana.martakova@seznam.cz)

 

 

 

 

 

Zpět