Panenky z lycea

01.11.2013 12:06

V pátek 25. října byl pro naši školku slavnostní den. Navštívili nás studenti 1. ročníku Waldorfského lycea v čele s paní učitelkou Lucií Cimmrovou a přinesli nám 11 krásných, ručně šitých panenek multikulturně pojatých. Děti se s nadšením dívaly na panenky černošky, indiánky, na Američana a nemohly se dočkat, až si je budou moci půjčit a pochovat si je. Kamarádi a kamarádky nám představili jména svých panenek, a také co má která panenka ráda a jak vlastně vznikala. Děti na oplátku pověděly pohádku s ukazováním o drakovi a zazpívaly píseň o větru. Studenti se nenechali dvakrát pobízet, posadili se mezi děti a povídali si. V atmosféře školky bylo cítit souznění, harmonie a to správné pozitivní naladění.

 

Touto cestou bych chtěla moc poděkovat za ochotu všech studentů, kteří se podíleli na ušití panenek, ale i za ochotu přinést je a předat ve školce. Děkujeme i milé paní učitelce, která byla tak hodná a tuto událost zvěčnila do podoby fotografií. Moc bychom si přáli, aby toto nebyla jediná událost, kdy jsme se mohli setkat a doufáme v budoucnu v další spolupráci. Ještě jednou mnohokrát děkujeme.

 

Za MŠW Olga Rašíková

vedoucí učitelka

Zpět