Páťáci vyhráli Velkou cenu malých zoologů

10.10.2015 10:10

Žáci 5.třídy naší školy vyhráli letošní Velkou cenu malých zoologů, kterou na přelomu září a října pořádala ostravská zoologická zahrada. Soutěže, která svým zajímavým formátem spojuje prověření přírodovědných znalostí žáků 4. a 5.tříd s jejich schopností orientace a sportovního výkonu, se zúčastnilo 72 sedmičlenných družstev z 26 škol nejen z Ostravy, ale i z dalších okresů Moravskoslezského kraje. Klání malých zájemců o zoologii probíhalo ve dvou kolech. První kolo mělo formu orientačního běhu v areálu zoologické zahrady. Startovalo se u expozice plameňáků u vstupu do zoo a cílem byl pavilón Čitván v dolní části zahrady. Na trase, která vedla stezkami v areálu zoo, například dřevěným chodníkem na botanické cestě stínu, nebo mosty přes rybník s ostrovy lemurů, čekali na soutěžící otázky, jejichž správné zodpovězení dovedlo děti k cíli v pavilonu Čitván, kde proběhla poznávací soutěž a vědomostní kvíz. Finále se pak zúčastnilo šest nejlepších družstev, která změřila své zoologické znalosti na šesti soutěžních stanovištích. Odměnou pro vítězné družstvo kapitána Hynka Tejkala byla návštěva žirafího stáda, při níž se vítězové mohli setkat v netradiční perspektivě s nejvyššími obyvateli pavilónu afrických zvířat.

Odkaz na výsledky soutěže: www.zoo-ostrava.cz/cz/novinky/1182-velka-cena-malych-zoologu-ma-sveho-viteze/

 

 

Zpět