Rozloučení se zimou

22.03.2015 17:28

V pátek 20. března jsme se společně rozloučili se zimou a prožili nezapomenutelný den plný neopakovatelných okamžiků.

Začali jsme společným zpěvem jarních písní na prosluněném dvorku školy. Následně většina žáků a učitelů sledovala vybavena patřičnými ochranými pomůckami unikátní úkaz - zatmění Slunce. Po jeho skončení jsme v prostorách tělocvičny přivítali hudebníky africké skupiny Camarro, kteří nám přivezli slunečnou náladu z Rovníkové Guinee. Všichni žáci školy se společně učili tančit, zpívat, rytmicky doprovázet a dorozumívat pokyny v jejich domorodém jazyce. Neuvěřitelně rychle uběhla více jak hodina plná zážitků, které se nedají popsat slovy - museli byste je prožít. Hudebníkům moc děkujeme a těšíme se na další podobné setkání.

Odpoledne jsme pak společně za zpěvu písní a recitace říkadel prošli Přívozem k řece Odře a vynesli Mořenu. Řádně jsme se s ní u řeky rozloučili, zapálili ji a sledovali, jak odplouvá do moře. Na závěr se ještě některé děti pohoupaly na houpačce, kterou jsme na podzim na nedalekém stromě pověsili.

Těšíme se, co nového nám přinese další rok.

 

Zpět