Tvoříme společně

11.06.2014 11:06

S velkým úspěchem se setkaly také tvořivé dílny, které naše škola v posledních týdnech nabízela u stánků na větších akcích konaných v Ostravě.

Koncem května si na prosluněné louce u Bělského lesa mohli účastníci Bambiriády vyrobit pravý indiánský lapač snů. Ti akčnější, kteří neměli dostatek trpělivosti k tvorbě, si pro změnu s chutí prakticky vyzkoušeli, jak se učí na waldorfské škole přírodovědné předměty. Sami si sestavili a pod vedením učitele provedli jednoduché experimenty od telefonní sítě  až po sopku.

Hned první červnový den jsme nabízeli možnost vytvořit si originální šperky a drobné dekorace na Dětském dni v Komenského sadech. Rozzářené oči dětí, které si s novou technikou poradily, byly nejkrásnější odměnou. Náš stánek byl vyhledávanou oázou klidu a pohody uprostřed rušného města.