Vánoční jarmark ve Waldorfské ZŠ a MŠ v Ostravě-Přívoze

10.12.2014 10:26

Poslední listopadovou sobotu bylo v naší škole nebývale živo. Pořádali jsme totiž Vánoční jarmark s tvořivými dílnami. Naše milé hosty přivítali čtvrťáci zpěvem i hrou na flétny. Děti této třídy se spolu se svými rodiči postarali také o to, aby se návštěvníci během dlouhého tvoření v dílnách mohli řádně občerstvit. A že toho bylo na výběr! V Restauraci „U Zlatého fénixe“ nabízeli opravdové lahůdky, např. sushi, gulášovou polévku či levandulové sušenky. Děti obsluhovaly, nabízely, počítaly a musely se pořádně otáčet, aby všechny obsloužily.  

V dílnách se také nezahálelo. Ve třídách školy i školky se pilně vyrábělo pod vedením učitelů i rodičů. Anděly z ovčího rouna, vánoční ozdoby z papíru a jiných materiálů, quiling, adventní věnce, přáníčka a obrázky vyráběné technikou enkaustiky a další výrobky si odnášeli spokojení a svátečně naladění návštěvníci.

Potěšil nás také zájem o besedu, na které blíže seznamujeme účastníky s waldorfskou pedagogikou a odpovídáme na jejich dotazy.

I tento rok se Vánoční jarmark velmi vydařil. A proto se na ten další moc těšíme.

Lenka Holeksová, třídní učitelka 4. třídy

Zpět