Vánoční slavnost

21.12.2012 23:14

Zatímco mikulášskou nadílku provázelo i řádění neposlušných čertů, Vánoční slavnost v Kulturním centru Gama, tentokrát v komorním podání 2, 3. a 7. třídy, se nesla v duchu zcela andělském.

Druhá třída paní učitelky Lenky Holeksové zahrála pásmo o narození Ježíška, které kromě dramatický výkonů zaujalo také pestrou škálou nástrojů od klasických či altových fléten až po vyjímečnou hru na saxofon. Třeťáci s paní učitelkou Helenou Kožušníkovou se vrátili ještě mnohem dále do „historie“ a vtipným střídáním uměleckých obrazů nás společně s Adamem a Evou vyhnali z Ráje. Pod taktovkou paní učitelky Hany Freywaldové zazněly vánoční skladby v podání neméně pestrého nástrojového vybavení hudebně založených dětí  7. třídy. A v samotném  závěru nás jako každoročně potěšil pěvecký sbor Střední odborné školy waldorfské Ostrava.

Podle míry zaplněnosti přihlížejícími diváky nutno podotknout, že jsme se opět přesvědčili, že pro nadšené příbuzenstvo a příznivce byť jen 3 účinkujících tříd by byl „malý“ snad i sál Janáčkovy konzervatoře :). Děkujeme za krásný zážitek v předvánočním shonu.

Více fotek naleznete ve fotogalerii.

Zpět