Vítězství v anglickém slavíkovi 2013

17.05.2013 13:29

V úterý 14. května 2013 se v hudebně ZŠ Gajdošova konal již 15. ročník soutěže English Nightingale. Je to soutěž ve zpěvu anglických písní, která je určena pro žáky 6. – 9. tříd. Soutěží jednotlivci a skupiny ve dvou kategoriích. Do soutěže se přihlásilo 13 ostravských škol. V 1. kategorii (6. – 7. třída) soutěžilo 5 skupin a 5 jednotlivců. Ve 2. kategorii (8. – 9. třída) soutěžilo 6 skupin a 7 jednotlivců. Celkem zpívalo 55 dětí a další je doprovázely na kytary, klavír nebo flétny. Celé odpoledne jsme mohli obdivovat skvělé výkony soutěžících. Bylo poznat, že se děti na soutěž pečlivě připravovaly a věnovaly tomu spoustu svého času. Porota to vůbec neměla jednoduché – nebylo snadné vybrat ty nejlepší.

O to víc nás těší úspěch našeho želízka v ohni - trojice David Řeřicha, Jakub Kubza a Kristýna Fišerová, kteří vyhráli v první kategorii skupin. Všem třem šesťákům moc blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci!

Zpět