Výstava v knihovně ve Výškovicích

16.02.2018 11:53

  Výlet do země Fantazie

Waldorfská základní a mateřská škola v Ostravě-Přívozu opět pořádá výstavu výtvarných prací svých žáků. Tentokrát v prostorách Knihovny města Ostravy ve Výškovicích. Vystavená dílka si můžete přijít prohlédnout v průběhu celého měsíce března a dubna, slavnostní vernisáž proběhne 6. března o půl páté tamtéž. Co uvidíte? Průřez typickými ukázkami technik a námětů waldorfského typu škol. Jedná se především o techniku akvarelu - mokrý do mokrého, mokrý do suchého, vrstvení, vymývání - která provází děti prakticky denně celý nižší stupeň. Dále malování forem, jež jsou jedinečným kresebným formátem napříč všemi ročníky. Kresby a malby s prvky technického kreslení u starších žáků. Náměty prací jsou tematicky rozděleny podle věku dětí a ročníku - v první třídě jsou to především pohádkové náměty, dále bajky, ve třetí třídě starozákonní témata, později evropské mýty a legendy, doba starověkého Řecka a Říma, u nejstarších dětí - zámořské plavby a objevy, vynálezy, technika a člověk. Samozřejmě doplněné o náměty z říše rostlin a živočichů podle epoch, které děti zrovna probírají. Všem návštěvníkům přejeme příjemný estetický zážitek a načerpání energie a inspirace z našich malých výtvarných dílek!!!

Mgr. Jitka Kulhánková

Plakát výstava v KMO Výškovice

Zpět