WSO věnovalo hračky Sdružení azylových domů v ČR

24.09.2013 20:17

Hračky, které zůstaly z vánočního bazárku a sbírky hraček pro mateřskou školku, jsme v srpnu 2013 věnovali Sdružení azylových domů v ČR.

„Hračky darované WSO byly rozděleny mezi ostravskou organizaci Sdružení sociálních asistentů v Ostravě, která pracuje se znevýhodněnými rodinami s dětmi a od tohoto roku provozuje také předškolní klub Kuřátko, který je alternativou mateřské školy uzpůsobené pro děti ze znevýhodněného prostředí a vyloučených lokalit, pro které je vstup do běžné mateřské školy většinou z řady důvodů problematický. Do tohoto předškolního klubu putovaly zejména darované knihy, plyšové hračky, panenky a nádobí. Ostatní hračky byly předány matkám s dětmi z azylových domů v rámci projektu Krukuz - krok ku zdraví realizovaný Sdružením azylových domů v ČR, konkrétně byly obdarovány rodiny z azylových domů z Opavy, Bruntálu a Krnova.

Ještě jednou děkujeme WSO (a tedy všem dárcům) za to, že pamatovali na potřebné rodiny s dětmi. Jakékoliv již nepotřebné hračky, oblečení a knihy vítáme i nadále.“

Mgr. Dominika Najvert
Sdružení azylových domů v ČR
www.azylovedomy.cz

Zpět