Začátek školního roku 2013/2014

29.08.2013 12:00

 

Vážení rodiče a milí žáci!

Vítejte v novém školním roce 2013/2014. Letní dny byly extrémně teplé, teploměr se  mnohokrát za prázdniny vyšplhal nad hranici 35 stupňů. Měli jste možnost užít si spoustu sluníčka a dobrého koupání a jiných letních aktivit. Lze doufat, že se zcela odpočati vracíte zpátky do své školy, která vás radostně očekává.

Velkou událostí tohoto roku je změna v názvu naší školy. Od 1.9.2013 se jmenujeme: Waldorfská základní škola a mateřská škola Ostrava, příspěvková organizace. Naše škola je nyní větší a bohatší o děti z mateřské školy, které budou sdílet prostory pavilonu B společně s námi.

V minulém školním roce jsme všichni společně procházeli docela náročným obdobím plným nejistot z toho, co nás v budoucnosti čeká. Realita  pro měsíc září je taková: od poloviny srpna probíhá rekonstrukce pavilonu D a proto děti z mateřské školy, žáci 1.,2.,3.,4.,5.,6.,7., a děti z družiny budou pobývat v prostorách pavilonu B. Žáci 8. a 9. třídy se budou učit v pronajatých prostorách kulturního střediska Gama.

Netrpělivě čekáme, až padne konečné rozhodnutí o našem umístění, abychom se mohli pustit do úprav prostor, které nám budou zřizovatelem přiděleny. Naším cílem je mít plně funkční a vybavenou školu, ve které se budou dobře cítit jak žáci, tak i učitelé. Zajištění standardních podmínek pro výuku je důležitým předpokladem pro naplnění školního vzdělávacího programu.

Do našeho pedagogického sboru přibyli paní učitelky z mateřské školy: Michaela Švecová a Kateřina Židková, dále pak paní Renata Plačková, v pořádí již třetí asistent pedagoga, kterého má naše škola k dispozici.

Mílí žáci a milí rodiče, Vaše škola Vás očekává, těší se na Váš zájem a Vaši podporu. Doufá, že ji neopustíte, když jí bude těžko, a že s ním půjdete dál v časech dobrých i zlých.

S pozdravem

Ľubica Havelková

 

V Ostravě, 29.8.2013

Zpět