Žáci 5. třídy postoupili do finále zoosoutěže

01.10.2015 15:20

25.září se družstvo sedmi žáků 5.třídy zúčastnilo Velké ceny malých zoologů pořádané Zoo Ostrava. Letos soutěžilo 72 družstev základních škol nejen z Ostravy, ale i z dalších okresů Moravskoslezského kraje. Naši páťáci postoupili jako třetí v pořadí do finále soutěže, které se za účasti šesti nejlepších týmů uskuteční v pátek 9.října. Blahopřejeme !

Soutěž měla zajímavý formát, který spojoval přírodovědné znalosti se schopností orientace a sportovního výkonu. Soutěž startovala u expozice plameňáků u vstupu do zoo a její cíl byl v pavilónu Čitván v dolní části zahrady. Trasa vedla stezkami v areálu zoo, například dřevěným chodníkem na botanické cestě stínu, nebo mosty přes rybník s ostrovy madagaskarských lemurů. Na každém rozcestí byla umístěna soutěžní otázka a několik možností podle počtu odboček na rozcestí. Soutěžící si zapsali zvolenou možnost do startovní karty k příslušnému číslu otázky a dle šipky u této možnosti pak pokračovali dále. Páťáci odpovídali správně, a tak nezabloudili a po 20 minutách dosáhli cíle v Čitvánu, kde proběhla pod pomyslnou patronací medvědů ušatých a hulmanů posvátných poznávací soutěž a vědomostní kvíz.

 

Děkujeme páťákům za výbornou reprezentaci naší školy a budeme držet palce ve finále !

 

Odkaz na výsledky soutěže: www.zoo-ostrava.cz/soubory_texty/439_3.pdf

 

www.zoo-ostrava.cz/cz/novinky/1176-velka-cena-malych-zoologu-2015/

 

Zpět