Zeměpisná exkurze páté třídy

07.11.2012 14:43

Ve dnech 2. - 3. listopadu 2012 se žáci páté třídy společně se svou třídní učitelkou, asistentkou a jednou z maminek dětí zúčastnili dlouho plánovaného výletu do Prahy. Navzdory odjezdu v časných ranních hodinách se ve tvářích všech zúčastněných zračil úsměv a touha po nových zážitcích. Vlak přijel do stanice Praha hlavní nádraží, odtud se poté cestovalo tramvají a autobusem k ZŠ waldorfské Praha - Dědina. Zde již čekali s napětím pražští páťáci, aby uvítali naše děti. Po společném seznámení a výtečném obědě se všichni vydali po stopách pražských památek a zeměpisně významných míst. Procházka započala u Prašné brány, pokračovala napříč Staroměstským náměstím se zastávkou u Staroměstské radnice s pražským orlojem, dále pak přes Karlův most k Pražskému hradu a Chrámu svatého Víta, kde se dokonce naskytla možnost prohlédnout si jej v celé jeho kráse zevnitř. Završením plánované trasy byl výšlap na Petřín. Zde si děti mohly odpočinout a pobavit se v zrcadlové síni. Po náročném dni již všichni spokojeně odjížděli k rodinám svých pražských kamarádů, s nimiž strávili následující dopoledne. Někteří se vydali na Karlštejn, jiní na Okoř, další objevovali zajímavosti v blízkém okolí. Po obědě byli všichni dopraveni rodinami na určené místo, odkud podnikli vycházku k Národnímu divadlu. Poslední zastávkou bylo rušné Václavské náměstí. Děti poznaly nová místa, navázaly nové kontakty a odjížděly plny dojmů a úžasných zážitků, které si ještě dlouho ponesou na své cestě životem. Nyní již napjatě očekávají pražské páťáky, kteří mají do Ostravy přijet 9. listopadu, a moc se na ně těší. 

Zpět