Zpráva o přírodovědném kurzu v Lipové - lázních

07.06.2012 13:25

Poslední květnový týden jsme my žáci 6. třídy prožili v krásném prostředí lázní Lipová v Jeseníkách. V rámci přírodovědného kurzu, který proběhl za podpory projektu EU – Peníze školám, jsme podnikali výlety do okolí, např. na Šerák, Keprník, Červenohorské sedlo, do jeskyní Na Pomezí, na rozhlednu Zlatý Chlum nebo do zlatorudných mlýnů ve Zlatých Horách. Cestou jsme plnili úkoly týkající se zadaného tématu – určovali jsme podle klíče rostliny, popisovali vegetaci rostlinných pásem a v odpoledních hodinách vyplňovali vědomostní kvízy. Den dětí jsme oslavili v Lesním baru v Horní Lipové, který všem vřele doporučujeme. Penzion Slatina nám nabídl nejen příjemné ubytování a skvělou stravu, ale také bohaté sportovní vyžití (bazén, trampolína, hřiště, ping-pongové stoly, houpačky …).

Celý týden nám spolu bylo moc dobře, odjížděli jsme obohaceni o nezapomenutelné zážitky a věříme, že podobný kurz zažijeme i v příštím roce.

Žáci a učitelé 6. třídy ZŠ waldorfské v Ostravě

Zpět