Zpráva z konference waldorfských učitelů v Dornachu

17.04.2012 11:48

Zpráva z celosvětové konference waldorfských učitelů v Dornachu

Ve dnech 9. až 14. dubna 2012 měly tři učitelky ze Základní školy waldorfské Ostrava tu čest, zúčastnit se celosvětové konference waldorfských učitelů, která se konala ve Švýcarsku, v malém městečku Dornach, těsně sousedící s Basilejí. Konference trvala od pondělí do soboty, účastnilo se jí přes 1000 učitelů z různých zemí světa, a přes 50 lektorů rovněž z různých krajin především Evropy. Program konference byl pestrý a různorodý. Byl tvořen přednáškami, pracovními a uměleckými skupinami, divadelními vystoupeními, eurytmickými vystoupeními a společným ranním zpíváním. Bylo o nás dobře postaráno jak v ubytování, tak i ve stravování. Atmosféra vesměs přátelská, lidé vstřícní, srdeční a nadšení. Přínosem této konference byla možnost pozorování, zamyšlení se, načerpání nových nápadů ale také pozitivní energie, kterou učitelé ke své práci tak nutně potřebují.

Děkujeme tímto rodičům Waldorfského sdružení Ostrava za příspěvek, kterým podpořilo možnost absolvovat toto setkání.

Krátký dokument, který slouží současně jako zpráva o naší cestě za poznáním kolébky antroposofického hnutí včetně fotografií je ke stažení zde:

Zpráva z Dornachu.PDF (5,7 MB)

S přátelským pozdravem
Ľubica Havelková, Helena Kožušníková, Martina Lubojacká
Ostrava, dne 18.4.2012

Zpět