Zpráva ze zájezdu do Anglie

09.05.2013 12:54

Ve dnech 25. – 29. března 2013 se žáci 7. – 9. třídy a 1. ročníku SOŠW spolu s vyučujícími Janou Toflovou a Mgr. Janou Seidlovou zúčastnili zájezdu do Anglie, kterou pořádala cestovní agentura Albion Moravia.

pondělí jsme odjeli od školy v 9.30 hod. 77 místným autobusem Neoplan Lechner směrem na Brno a dále do Nalžovic u Chlumu, kde jsme ve 14.50 hod. přibírali 9 žáků místní ZŠ s jejich vyučující Mgr. Martinou Křižovou. Poté jsme pokračovali na Prahu, kde přistoupila naše průvodkyně paní Mgr. Eva Dolejší. Cesta na přechod v Rozvadově byla již plynulá, jen s pravidelnými zdravotními zastávkami a hranici jsme překročili v 18.30hod.
Úterý: Projeli jsme Německo, krátký úsek Nizozemí a Belgie a dojeli do přístavu Calais ve Francii. Odtud jsme se trajektem přepravili do Anglického Doveru (asi v 8 hodin) a pokračovali směrem na Londýn. Prohlídka Londýna začala jízdou na London eye, následovala procházka městem kolem významných památek. Ve večerních hodinách jsme dorazili do Bromley -  předměstí Londýna, kde už na nás čekaly hostitelské rodiny.
Středa: Ráno jsme se v 8 hodin místního času sešli u autobusu a vyrazili do Oxfordu. V tomto městě jsme si prohlédli jednu z kolejí, dali si krátký rozchod k zakoupení suvenýrů a pokračovali do Windsdor castle. Prohlídku nádherného sídla královské rodiny jsme absolvovali s audio průvodcem, takže každý si určoval tempo prohlídky sám. V 16 hodin jsme se sešli u výstupní brány, prošli se městečkem a poté autobusem odjeli do svých „domovů“.
Ve čtvrtek jsme se rozloučili se svými hostiteli a vypravili se na jih do Brightonu, kde jsme absolvovali plánovanou prohlídku bývalého letního sídla královské rodiny, podmořské akvárium Sea life center, zábavní molo Brighton pier a poté dali dětem rozchod k nákupům. Po 20. hodině jsme vyrazili na dlouhou cestu domů, opět stejnou trasou.
Pátek: Kanál La Mance jsme přepluli v nočních hodinách, na přechod v Rozvadově dorazili ve 14.15 hod., u Prahy nás opustila naše průvodkyně, v Nalžovicích naši kamarádi spolucestující a k naší škole jsme přijeli ve 23 hodin.

Zájezd se nám velmi líbil, navštívili jsme spoustu zajímavých míst, procvičili se v angličtině a vyzkoušeli si prostorovou orientaci v neznámém prostředí. Děkujeme rodičům a škole, že nám zájezd umožnili.

Žáci 8. třídy

Více fotografií je ke shlédnutí ve fotogalerii.

Zpět