Naše škola vyučuje ve školním roce 2017/2018 podle tohoto vzdělávacího programu:

Školní vzdělávací program pro základní vzdělávání "Waldorfská škola" aktualizovaný k 13. dubnu 2015. Dle tohoto programu vyučujeme ve všech ročnících.

Od roku 1997 je naše škola nositelem mezinárodní ochranné známky registrované v Německu. Tato ochranná známka zastřešuje specifické vlastnosti a kvality školy nesoucí ve svém názvu "waldorf".

Nabízíme:

• epochové vyučování hlavních předmětů - vyučovací den je rozdělen na dvě části: ráno epochové vyučování (110 minut) a pak samostatné vyučovací hodiny (45minut)
  • umělecké předměty ve všech ročnících: výtvarná výchova, pracovní činnosti, řemesla, hudební výchova, hra na flétnu
  • vyučování dvěma cizím jazykům od prvního ročníku (jazyk anglický, německý a ruský) individuální přístup k žákům s ohledem na jejich věkový vývoj
  • slovní hodnocení, které je uplatňováno po celou dobu školní docházky. Pouze při přechodu na jinou školu a pro potřebu středních škol jsou vedle toho žáci klasifikováni i známkou.
  • partnerství tří - škola se opírá o spolupráci učitelů, rodičů a žáků (měsíční třídní schůzky a konzultace, školní slavnosti, tvůrčí dílny, vzdělávací akce, společné výlety)
  • pobyt žáků ve školní družině a stravování ve školní jídelně
  • mimoškolní činnost (umělecké kroužky, možnost práce na PC a přístup k Internetu, anglická konverzace, příprava na SŠ)
  • veřejné prezentace prací žáků prostřednictvím výstav, veřejná vystoupení, soutěže