Divadelní představení Bílá nemoc

9. třída                                    25. 6. 2021

Devátá třída se zúčastnila dne 25. června 2021 v 10 hodin divadelního představení v Domě kultury města Ostravy s názvem Bílá nemoc aneb jak se nacvičuje divadlo za dob covidu. Toto představení nastudovali studenti 3. ročníku Střední odborné školy waldorfské v Ostravě. Hra je komickou satirou, která poukazuje na aktuální dění ve společnosti během pandemie Covid-19 a zároveň částečně přepracovává prvky stejnojmenné divadelní hry Karla Čapka.

Studenti se chopili svých rolí s velkou odvahou, především je důležité vyzdvihnout výborný výkon studentky, jež v hlavní roli ztvárnila doktorku Siegerovou.

Divadelní představení třída zakončila rozpravou nad zpracovanou látkou, přesuny jednotlivých scén a také deváťáci porovnávali jednotlivě nastudované role, případně jejich alternace. Toto představení žáci mohli využít jako dobrou ukázku pro své absolventské divadelního představení.