Waldorfská mateřská škola

Naše mateřská škola od 1. září 2014 využívá ke své činnosti nově zrekonstruované prostory v budově školy Na Mlýnici 36. Děti mají k dispozici dvě prostorné místnosti, které jsou využívány jako herna, jídelna a ložnice.  Nechybí ani sociální zařízení, ve kterém se nachází infrasauna. Dovoz jídla zajišťuje firma Sodexo.

Školka má k dispozici enviromentální zahradu, která vznikla na pozemku školy. Děti zde mají možnost jezdit na koloběžkách a odrážedlech, hrát si na pískovišti, prolézat pečlivě připravené překážky, anebo jen tak skákat po trávě. Součástí zahrady je i bylinková spirála pro seznamování s různými druhy bylinek.

Aktivity vašich dětí jsou pod pečlivým dohledem paní učitelek Olgy, Renáty a Martiny.

Mateřská škola

Přijímání dětí do mateřské školy

Oficiální zápis dětí do mateřské školy pro školní rok 2017/2018 se uskutečnil 3.5.2017 v prostorách mateřské školy.

Informace o aktuálních volných místech Vám podají pracovníci školky nebo vedení školy.

Přihlášku a kritéria pro přijetí do mateřské školy najdete zde:

Na jednání v mateřské školce s sebou zákonný zástupce dítěte přinese občanský průkaz a rodný list dítěte.

Těšíme se na Vás a Vaše děti.

Letní provoz školky

Naše mateřská škola bude v průběhu prázdnin (červenec – srpen) v  provozu v určeném období prázdnin.
Prázdninový provoz mateřských škol v městském obvodu Moravská Ostrava a Přívoz je rozložen tak, aby bylo možno po zbývající dny prázdnin (mimo 29. – 31. 8.) umístit děti, které z vážných důvodů nemohou trávit prázdniny ve své rodině, do náhradní mateřské školy.
Pro tyto účely si vyzvedněte ve své kmenové třídě, či stáhněte ze stránek školy, tuto přihlášku žádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání pro prázdninový provoz. Tu, prosím, čitelně vyplňte. Následně vám na její zadní stranu okopírujeme potvrzení lékaře a opatříme ji razítkem naší školy. Poté bude přihláška připravena pro zápis na prázdninový provoz. Budete-li hlásit své dítě do více mateřských škol v obvodu, je nezbytné mít přichystánu žádost o přijetí pro každou z nich samostatně.
Zápis pro prázdninový provoz proběhne ve květnu 2018 v době a místě provozu jednotlivých mateřských škol. Úhrada úplaty za předškolní vzdělávání pro prázdninový provoz bude realizována v den zápisu ( 225,- Kč).

Martinská slavnost ve školce

/album/martinska-slavnost-ve-skolce/krajeni-dortu-na-martina-jpg/ /album/martinska-slavnost-ve-skolce/besidka-pro-rodice-martin-jpg/ /album/martinska-slavnost-ve-skolce/dort-na-sv-martina-jpg/