Medailonky žáků 9. třídy

Mgr. et Bc. Helena Židková

Klaudie Anna Kotas

Systém školy, přístup učitelů, atmosféra v hodinách, spolužáci, školní akce – vše tohle je na této škole výjimečné. Každý si v ní může najít to svoje. 

Benjamín Brož

Narozdíl od bývalé školy je o hodně větší, má víc pater, a proto tam máme víc prostor na naše aktivity – dílnu, kuchyňku, hudebnu, laboratoř, počítačovou učebnu a jazykovou učebnu. Všechny třídy jsou tematicky vymalované a vyzdobené podle tématu, které se v daném ročníku probírá, například rytířská doba nebo severská mytologie. Každá škola má zahradu, ale ta naše je zajímavější. Je tam altán a velké hřiště. Cítím se tam víc v pohodě oproti jiným školám.

Nikol Mazáková

Já si myslím, že waldorf mi jako škola dala hodně. Našla jsem zde kamarády a změnil se i přístup učitelů vůči mě. Hrozně moc bych chtěla poděkovat našim paním učitelkám a mým kamarádům za tyto skvělé roky tady. Waldorfská škola mi dala možnost se rozvíjet a najít sama sebe. Tak moc jsem si na vás všechny zvykla, že mi bude hrozně líto vás opustit.

Eliška Slavíková

Jsem ráda, že jsem na tuto školu přešla, protože je určitě lepší než ta minulá. Kladně na waldorfské škole vnímám například brzkou výuku cizích jazyků, slovní hodnocení nebo důraz na prožívání koloběhu roku. Stejně tak může mít velmi pozitivní vliv třeba větší míra uměleckých a pracovních činností.

Ondřej Typovský

Na waldorfské škole jsem zažil hodně dobrých věcí a hodně zážitků jak ve škole, tak i na výletech, třeba v Praze, kde jsme hráli na flétny, což byl skvělý výlet. Myslím si, že do života mi přinesla hodně nových věcí a dokázala mě naučit vytvářet věci. Na škole se mi moc líbilo a budu mít plno dobrých vzpomínek, na které budu rád vzpomínat, protože taková skvělá škola se jen tak nevidí a ještě tomu tak skvělí lidé. Jsem rád, že jsem mohl chodit na tuto školu.Emma Bajgarová

Waldorfská škola mi dala spoustu pozitivních věcí a zkušeností, za které jsem velice ráda. Dala mi klid na duši a klid při věcech, které dělám. Jsem mnohem odolnější vůči stresu a vím, co chci. To, že o přestávkách a v průběhu celého dne ve škole nemáme k dispozici telefony, beru určitě jako skvělou věc a nápad. Časem stráveným se spolužáky jsem si uvědomila, že není nutno být o přestávce na telefonu. Tím pádem máme mezi sebou lepší vztahy a navzájem se respektujeme a neudělujeme si kamarády podle sledujících na instagramu tak, jako to bylo na mé předešlé škole. Tento styl výuky je pro mě přínosný a jsem ráda, že jsem přestoupila. Nejsem ve stresu a celkově se cítím lépe. Za to vděčím všem učitelům, spolužákům a mým rodičům, kteří mě podporují. Určitě na tuto školu budu vzpomínat v tom nejlepším a vždy si budu vybavovat tak skvělé lidi!

Dáša Kalusová

Díky waldorfské škole jsem se přestala zamykat v sobě a dokázala jsem si vybudovat sebevědomí.

Marie Seidlerová

Rozdíl mezi mou bývalou waldorfskou školou v Porubě byl ten, že tady v Přívoze je to opravdu o waldorfském způsobu vyučování a přístupu k žákům. Na Waldorfské škole se člověk nebojí otevřít jeden druhému a začít komunikovat s ostatními tak, jak by chtěl a bez zábran. Hodně mě překvapilo a velmi mile překvapilo, že se mě na této škole ptají na můj názor a když jim něco vytknu, tak se to opravdu snaží zlepšit a já pak mám mnohem větší motivaci a chuť opravdu udělat zadanou práci, jak nejlépe umím. Na Waldorfské škole mám opravdu chuť se něco naučit a i když jsou dny, kdy se mi moc nechce, tak se na vyučování opravdu upřímně těším. Většinou se naši učitelé k nám snaží chovat jako rovný k rovnému. Opravdu moc mi vyhovuje, že když máme možnost, učíme se raději skrz výlety a exkurze. Na Waldorfské škole jsem se vlastně naučila porozumět sama sobě a lidem kolem sebe, naučila jsem se sebelásky a nevyhledávat chyby na ostatních a začít si opravdu věřit, a proto mě velmi ale velmi mrzí, že jsem nepřešla dříve, protože bych se tady toho naučila mnohem více a mnohem více bych začala vnímat, že nemusím vidět jen to špatné, ale spíše se v životě snažit vyzdvihovat nahoru i ty nejmenší, ale přesto skvělé detaily.

Lucie Procházková

Na waldorfské škole jsem se naučila recitovat básničky, hrát na flétnu a mluvit před lidmi, což mi pořád moc dobře nejde.

Sabina Zajíčková

Na téhle škole se mi velice líbí atmosféra kolektivu, cítím se tu mnohem lépe než na staré škole, kolektiv spolužáků je velice příjemný a všichni si navzájem nasloucháme. Výzdoba školy je velmi pěkná na pohled. Oproti ZŠ Ostrčilova si myslím, že tato škola je v hodně věcech lepší. Například kolektiv: lidi si mě více váží, učitelé více naslouchají a všímají si chodu třídy. Mnohem více jsem se toho naučila do předmětů a více stíhám učivo. Hodiny nejsou jen o psaní a testech. Když se učíme i formou her a videí, tak mě to naučí víc než jen psaní zápisů, učitelé jsou vstřícnější a velice trpěliví s vysvětlením nového učiva. 

Denis Fehér

Za mě waldorfskou školu hodnotím kladně. Jsem zde hodně spokojený.


Alexandra Linhartová

Na Waldorfské škole jsem velice spokojená. Atmosféra během hodin je uvolněná. Učitelé jsou na nás hodní, jejich přístup je vždy příjemný. Vždy se mi snažili vyhovět, ať už v distanční nebo prezenční výuce. Jsem ráda, že jsem tuto školu mohla navštěvovat. Kdybych měla porovnat moji bývalou školu s touto, rozhodně je mi waldorfská škola sympatičtější. Ať už v přístupu učitelů, tak v celkové atmosféry třídy. Můj postoj ke škole je takový, že se mi po ní bude stýskat. Škola mi dala kvalitní vzdělání, péči a rozhled do budoucna.

Natálie Románková

S přestupem na tuto školu to bylo úplně něco jiného. Nenapadlo mě, že do školy budu někdy chodit ráda. Spolužáci jsou milí a vždycky mi pomůžou. Učitelé se na této škole chovají velmi mile a kamarádsky. Často chodíme na výlety, které mě hodně baví. Učení v epochách bylo pro mě něco nového, ale hodně mi to pomohlo. 

Emílie Vaňková

Ve škole máme epochové vyučování, tzn. že jeden předmět máme tři týdny v kuse, jako matematiku nebo dějepis. Špatné to není, alespoň není nuda. Celkem mi to vyhovuje, protože se nemusím celý školní rok soustředit na úplně všechno, mám to hezky naporcované jako koláč. Kdybych se měla znovu rozhodnout, zda nastoupit na tuto školu, rozhodně bych to potvrdila.

Kamila Zajíčková

Waldorfský styl učení mi vyhovuje, protože se nemusím všechno naučit na jeden den, nepíšeme zápisy na 3 stránky za jednu hodinu, nemáme v jeden den 5 testů, ale taky si v hodinách povídáme, což se mi líbí. Tady na škole jsem mnohem spokojenější, šťastnější, proto je pro mě těžší najít něco, čím bych mohla kritizovat tuto školu. Jsem ráda, že jsem přestoupila tady.