Dotazníkové šetření

Vážení rodiče a přátelé školy,

pokud budete mít chvilku, prosíme Vás o zapojení se do dotazníku, který nachystal úřad městského obvodu Moravská ostrava a Přívoz.

Pro koho je dotazník určen?

Dotazník je primárně zaměřen na rodiny nebo budoucí rodiny. Mezi respondenty mohou být bezdětné páry, páry s dětmi, prarodiče či vícegenerační domácnosti, ale také jednotlivci.

Na co se v dotazníku ptáme?

Otázky se snaží zjistit, nakolik jsou rodiny ve městě a v obvodu, ve kterém bydlí, spokojeny s nabídkou dostupného bydlení, volnočasových aktivit pro děti, zdravotních zařízení, škol a poradenství pro rodiny. Ptáme se, zda rodiny vnímají dostatečnou podporu města a obvodů i zda se cítí v okolí svého bydliště bezpečně. Velká pozornost je směřována k rodinám, které se plánují z Ostravy odstěhovat – zajímá nás, z jakého důvodu. Prostor je také pro otevřené otázky, ve kterých respondenti mohou popsat, co by mohla Ostrava ve vztahu k rodinám zlepšit nebo jak by rodina chtěla ideálně trávit svůj volný čas ve městě.

Dotazníkové šetření potrvá do konce listopadu 2020. V lednu 2021 budou k dispozici výstupy. Věříme, že nám tento dotazník může pomoct odkrýt jak obecné důvody rodin k odstěhování z města, tak konkrétní možnosti a návrhy občanů ke změnám, které by uvítali.

bit.ly/rodinavostrave