Jánská slavnost

Krásného červnového dopoledne ve středu 23.června jsme na dvoře školy mohli prožít Jánskou slavnost. Tradičně již poněkolikáté jsme oslavili svátek svatého Jana, dobu letního slunovratu, svátek slunce a světla. Dobu, kdy země vydechuje, intenzita slunce stoupá, prostory se zaplňují hlasy ptáků, bzučením hmyzu, květy se rozvoní a my se můžeme oddat přicházejícímu teplu a světlu.

Slavnost jsme zahájili slunovratovým ceremoniálem, který si pro nás nachystala čtvrtá třída pod vedením paní učitelky Ivy Fehérové.

Následovalo několik vystoupení. Scénka s lektvary, kterou si nachystali sedmáci společně s paní učitelkou Seidlovou, úžasná hudební vystoupení pod vedením paní učitelky Šmídové a v neposlední řadě také divadelní vystoupení páté třídy pod vedením paní učitelky Halířové.

Po tomto společném zahájení se děti rozběhly ke stánkům s domácími šťávami, palačinkami, a nanuky. Malovaly kamínky, pekly bulky v kamenné peci a také špekáčky nad ohněm.