Olympijské hry v Olomouci

Páťáci odjeli ve čtvrtek 18.5. do Olomouce, kde byli do sobotního odpoledne. Program byl opravdu nabitý. 
V pátek proběhla zkouška divadla, následně měli žáci možnost poznat historickou část Olomouce, dále se seznamovali s dalšími dětmi v rozřazené polis, poznávali trať maratonu a také natrénovali jednotlivé olympijské disciplíny, večer pak proběhlo divadelní představení všech pěti zúčastněných waldorfských škol (Ostrava Poruba, Ostrava Mlýnice, Kuchařovice, Pardubice a Olomouc). 
V sobotu proběhly samotné olympijské hry (maraton, sprint, skok do dálky, skok do výšky, hod oštěpem, hod diskem a zápas). Během pátečního programu asistovala maminka Pavlína Pospíšilová, která třídě velice pomohla společně s manželem přivézt a odvézt divadelní rekvizity, flétny a další nástroje. V sobotu se staly asistentkami archontů, kteří vedli jednotlivá polis, paní P. Pospíšilová, paní L. Siostrzonek a paní asistentka H. Kupcová, kterým děkujeme. Ještě jednou děkujeme organizátorům Waldorfské ZŠ Olomouc a především J. Horváthovi za skvělé zázemí a veškerou organizační práci.
Děti si hry (a celý program) velice užily a i když to pro ně bylo docela náročné, vše nakonec zvládly skvěle! Vzpomínky zůstanou…