Začátek školního roku

Vážení rodiče,

srdečně Vás zveme na slavnostní zahájení školního roku 1. září v 8:30 hodin na zahradě školy za dodržení všech platných aktuálních opatření MZd. Připravili jsme si pro Vás společnou píseň na uvítanou a moc rádi Vás uvidíme. Letošní školní rok pro nás bude rokem oslavy 30. výročí založení waldorfské školy v Ostravě. Pevně věříme, že Vás budeme moct přivítat na našich společných akcích, třeba v menším počtu, ale v příjemné přátelské atmosféře.Prosím, přijďte se svými dětmi do školy na 8:00 hodin, aby se všichni stihli ve třídách otestovat (kromě žáků 1. třídy – ti se budou testovat 2. září), abychom se mohli v 8:30 opravdu všichni sejít na dvorku školy. Kdybyste měli potřebu jít se svým dítětem do třídy a pomoc mu s testováním, bude Vám to umožněno. Ve vnitřních prostorách školy prosím noste respirátor nebo nanoroušku třídy FFP2, děti chirurgické roušky nebo nanoroušky. Otestované děti ve třídách roušky mít nemusí. Omezení se nedotknou provozu školní družiny, bude ranní družina pro všechny družinové děti Moc se těšíme na Vaše děti. Bohužel jsme nuceni provést screeningové testování ve dnech 1., 6. a 9. září. Nevolili jsme tentokrát PCR testování, nechali jsme antigenní. PCR by muselo být dvakrát místo třikrát, takže to tentokrát není až tak velká pomoc. Můžete přinést i vlastní test pro dítě a otestovat vlastním. Máme i plivací testy z vlastních zásob hlavně pro děti, kterým odběr z nosu činil problém. Kdo nebude chtít nechat své dítě otestovat, pak bude jeho dítě muset nosit roušku i ve třídě při výuce. Pokud nechcete pro děti ani testování ani roušku ve třídě, může zůstat po dobu screeningového testování doma, když jej omluvíte u třídního učitele. Školní družina a školní jídelna fungují hned od 1. září.


Ještě nás čeká jedna komplikace hned od 1. září, a to v dopravě. Bude probíhat výluka tramvajové a autobusové dopravy od 1. 9. do 14. 11. a tramvaje až do 15. 12. viz. https://www.dpo.cz/pro-cestujici/aktuality/aktualni-vyluky/5688-2021-09-01-vyluka-mhd-lc-24-32-33-34-52-56-66-67-68.htmlDozvěděla jsem se to v pátek 20. 8. a řeším s městskou policií a odborem dopravy cestu žáků ze školy směrem na Sad B. Němcové linkou 32 (viz. výlukový jízdní řád https://www.dpo.cz/jr/2021-09-01/032.pdf ) , kdy budou nastupovat na zastávce Důl Odra a budou pokračovat přes zastávku Přednádraží na Sad B. Němcové. Linka nestojí na Palackého, ale přesto řeším bezpečnost dětí a chtěla bych domluvit buď vynechání zastávky Přednádraží nebo asistenty přepravy a asistenty prevence ve všech spojích v době odjezdu žáků ze školy. Pevně věřím, že se to podaří do 1. září zajistit. Doprava do školy bude možná ze Sadu B.Němcové nebo lépe ze zastávky Křižíkova všemi autobusy, které jezdí tímto směrem na zastávku Důl Odra nebo Na Mlýnici. Nebudou jezdit tramvaje až do 15. prosince. Autem se také nedostanete od Sadu B. Němcové ke škole, budete muset objet zezadu po Slovenské. Palackého ulice bude průjezdná z obou stran. 

S přáním  krásného školního roku,
Lenka Holeksová