Cesta za poznáním hmyzí říše

Projekt podpořený městským obvodem Moravská Ostrava a Přívoz

V týdnu od 7. 6. 2021 se v naší mateřské škole uskutečnil krásný environmentální projekt o motýlech. Společně s dětmi jsme poznávali úžasný svět metamorfózy. Děti se naučily poznávat základní druhy motýlů v ČR, ale i některé tropické druhy, které patří mezi největší na světě. Děti už ví, že se dělí na noční a denní, kde  bydlí, jakou přijímají potravu,  a znají jejich vývojová stádia.

Chodby v naší mateřské škole vypadají jako v motýlím království. Najdete zde motýlky různých druhů, tvarů a v neposledním případě různost výtvarných technik.

Hodnocení: Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci k nám nemohly z Anglie dorazit motýlí larvičky. Přesto děti nebyly ochuzeny. Vývojová stádia  od vajíčka, přes housenku a kuklu po nádherné přeměně v motýla jsme kreslily, vystřihovaly z filcu a tvořily koláž jako rozkvetlou louku, nebo jsme vytvořily polytechnické skládačky motýlů a včeliček. Bylo báječné užívat si krásných dnů se spoustou her a učení nových poznatků z hmyzí říše.Ráda bych poděkovala za finanční podporu 10 000,- Kč, díky níž se tento projekt mohl uskutečnit.

Za MŠ waldorfskou Bc. Rašíková Olga