Poznej tajemství vědy

Od března 2014 se Waldorfská základní škola a mateřská škola Ostrava spolu s několika dalšími základními a středními školami v Ostravě zapojila do projektu zaměřeného na popularizaci vědy: Projekt Poznej tajemství vědy, reg. č. projektu: CZ.1.07/2.3.00/45.0019.

Žáci a vyučující vybraných základních škol zde budou mít unikátní příležitost osobně a prakticky se seznámit se zajímavými výzkumnými úkoly, na který v současnosti pracují specializovaná vědecké společnosti. V průběhu 16 měsíců budou úzce spolupracovat zkušení vědečtí pracovníci s pedagogy přírodovědných a technických předmětů, na specializovaných workshopech a exkurzích budou hledat cesty, jak přiblížit vědecký výzkum veřejnosti a přitáhnout mládež ke studiu přírodovědných a  technických předmětů.
Bližší informace lze najít na stránkách www.tajemstvi-vedy.cz