Adventní dopis představenstva AWŠČR

Vážené kolegyně, vážení kolegové, milí přátelé,

vím, že prožíváme nyní všichni těžké období. Jsou ale místa, kde je pandemie Covid 19 doprovázena ještě mnohem většími tragédiemi, a já bych Vás chtěl poprosit, abyste se pokusili ve svých myšlenkách spojit s jedním z nich. Jde o Arménii.

Při jednání Evropské rady waldorfských škol (ECSWE) 23. a 24. 10. 2020 jsme se zabývali také situací v Arménii, která byla ve válce s Azerbajdžánem. Spojili jsme se s naším arménským kolegou Arou Atanyanem a velmi intenzivně spoluprožívali tragédii lidí, a zejména dětí zasažených válkou, a rozhodli se ve spolupráci s Freunde der Erziehungskunst alespoň nějak pomoci. Válka sice nyní skončila, ale situace uprchlíků i těch, kteří je přijímají, je stále tíživá stejně jako vzpomínky na všechny mrtvé. Je zde ještě další rozměr, a to snaha zvrátit pozitivní vývoj, který nastal v Arménii před dvěma lety.

Evropská rada waldorfských škol (ECSWE) a Freunde der Erziehungskunst se během jednání dohodly, že podpoří waldorfskou školu v Jerevanu, která nyní přijímá děti uprchlíků z Náhorního Karabachu, jak duchovně, tak finančně.

Přeložili jsme materiály týkající se výše uvedeného (kromě výzvy ECSWE samotné je zde také vzpomínka na jednoho z absolventů na absolventa waldorfské školy v jerevanu ze dvou zdrojů) a  posíláme Vám je spolu s odkazem na původní internetové zdroje a prosíme Vás jednak o jejich sdílení a podporu a jednak o to, abyste si vzpomněli  na Arménii v její těžké chvíli.

Břeťa a Helena Kožušníkovi Odkaz na sbírku zde:       http://www.nf-waldorf-brno.cz/sbirka-pro-aregnazan/

Texty i přeložené jsou v příloze.