RECITAČNÍ SOUTĚŽ 2024

V úterý 27. 2. 2024 se stejně jako v předchozích letech konalo školní kolo recitační soutěže. Ve třech kategoriích soutěžilo za školu celkem dvacet sedm žáků, kteří byli vybráni za první až devátou třídu. Děti vystoupily s velmi pěknými a zajímavými básněmi, které se vracely např. k oslavě masopustu. Všichni recitátoři byli moc šikovní a tříčlenná porota měla dost těžký úkol rozhodnout, kdo postoupí do obvodního kola.

Nakonec za první třídu postoupila Anna Matějíčková, která také s básní Františka Hrubína obsadila jedno z prvních míst v první kategorii, a dále Anděla Jurčíková, za druhou a třetí Aneta Štěrbová a Mikuláš Jurčík, který jako druhý v první kategorii vyhrál s básní Josefa Kainara.

Za čtvrtou a pátou třídu postoupila Luisa Najvert a Elena Hauschke, které se povedla báseň od Emanuela Frynty a přinesla jí také první místo v druhé kategorii.

Za šestou a sedmou třídu budou školu reprezentovat Viliam Naňák a Nela Pažebřuchová a za osmou třídu Sofie Najvert a Františka Hanusová, které se umístily na dvou prvních místech ve třetí kategorii.

Moc gratulujeme a přejeme hodně štěstí do dalšího kola!